Parim hĂĽpoteeklaen kodu ostmiseks – võrdle laenuintresse siin!

Viimane uuendus: 17.03.2019

Hüpoteeklaen on nii konkreetne laenuliik kui ka Eesti tegutseva ettevõtte nimi. Hüpoteeklaen OÜ on Eesti turul juba üsna pikalt tegutsenud, tänu sellele ka küllaltki palju kliente võitnud ja neile järjepidevalt mugavat ning usaldusväärset teenust pakkunud. Hüpoteeklaen pakub laenuvõimalusi kogu Eestis.

Võrreldes erinevaid laenutooteid, mida nad pakuvad, siis laenu saab võtta kuni 15 aastaks, kuid alati on ka võimalus laen varem tagastada. Kui peaks aga vastupidi minema, siis Hüpoteeklaen pakub võimalust ka laenuperioodi pikendada. Seda ei saa muidugi niisama nõuda, vaid ettevõttel ja kliendil peab olema loodud korralik usaldussuhe. Kui aga eelnevad maksed on õigeaegselt tasutud, on laenuperioodi pikendamine võrdlemisi lihtne.

Hüpoteeklaen ja mõisted, millega end kurssi viia

 • Laenuperiood tähendab perioodi, mille ajal sa laenu tagasi maksad. Pikem periood tähendab reeglina seda, et igakuine laenumakse on väiksem. Samas on negatiivseks kĂĽljeks aga see, et kokkuvõttes maksad sa rohkem intresse. Hea mõte oleks valida võimalikult lĂĽhiajaline laen aga selliste kuumaksetega, mille tasumine ĂĽle jõu ei käi.
 • Laenuperioodi sisse võib kuuluda ka maksepuhkus. Maksepuhkuse ajal on vaja tasuda ĂĽksnes laenuintressi. Põhiosamakse, mis muidu on osa igakuisest maksest, jääb hilisemaks. Olenevalt põhjustest ja soovitud maksepuhkuse pikkusest, on võimalik taotleda ka täielikku maksepuhkust. Maksepuhkus on vaja sõlmida laenuandjaga eraldi, mitte ei saa lihtsalt laenumakset tegemata jätta.
 • Iga laenuga käib kaasas ka laenuintress, selle suuruseks ongi intressimäär
 • Oluline on teada aga ka seda, milline on krediidi kulukuse määr, sest just see aitab välja selgitada laenu kogumaksumuse. Krediidi kulukuse määra arvutatakse aastase protsendina. Kui sa võrdled erinevaid laenupakkumisi, annab krediidi kulukuse määr parima ĂĽlevaate sellest, milline laen sinu jaoks kõige odavamaks osutub.
 • Laenu tagatis võib olla lausa mustmiljon erinevat asja. Mõned näiteks: korter, maja, auto, kaater, traktor, sissetulek või ka mõne teise isiku käendus. See, mida laenuandjad tagatisena aktsepteerivad, sõltub nii laenu liigist, soovitavast laenu suurusest kui ka muudest laenu tingimustest. Tänu võimalike tagatiste laiale valikule, ei pea siiski alati leppima „ei“ vastusega, vaid saab otsida laenuandja, kes aktsepteerib just seda tagatist, mida sul pakkuda on.

Hupoteeklaen.ee ja oluline info mida teada

Hüpoteeklaen OÜ pakub laenu inimestele alates 18. eluaastast. Vanuselist ülempiiri ei ole aga paika pandud. Kõik sõltub inimesest endast, tema sissetulekutest, kohustustest ja tagatise olemasolust ning väärtusest.

Tagasimaksmisel on võimalik kasutada erinevaid variante ja erinevaid graafikuid. Reeglina on võimalik laen ka varem tagasi maksta, kuid sellega tasub ettevaatlik olla – olenevalt sõlmitud lepingust, võib laenu varasem tagasimakse tähendada ka leppetrahve. Kui laenu saab aga ilma probleemide ja lisatasuta varem tagasi maksta, on igal juhul tegu hea mõttega.

Valides aga graafikut, mille järgi laenu tagasi maksta, puutud kindlasti kokku annuiteetgraafiku mõistega. Valides selle graafiku, on igakuised laenumaksed alati ühesuguse suurusega. Erinevus on selles, millest laenu tagasimakse täpsemalt koosneb. Laenuperioodi alguses on suurem osa laenumaksest intress ja väiksem osa on laenu põhiosa. Mida lähemale laenuperioodi lõpule, seda suuremaks muutub aga laenu põhiosa roll ning seda enam väheneb laenu intressiosa. Väga lihtsustatult seletades tähendab see näiteks seda, et laenu igakuine makse on püsivalt 100 eurot. Esimesel kuul on aga intress näiteks 75 eurot ja põhiosa makse 25 eurot. Viimasel kuul on aga 100 eurost 75 põhiosa makse ja 25 eurot on intress.

Kui annuiteetgraafik on üks variant, siis teiseks variandiks on võrdse põhiosaga graafik. See tähendab seda, et laenu põhiosa, mida tagasi maksad, on terve laenuperioodi ajal ühesuurune. Põhiosale lisandub aga intress, mis ajas muutub. Muutus tuleneb sellest, et intressi arvestus käib laenusumma jäägilt ehk laenuperioodi alguses on põhiosale lisanduvad intressimaksed suuremad, laenuperioodi lõpus aga väiksemad. Seetõttu muutub ka igakuine laenu tagasimakse – alguses suurem, hiljem väiksem.

HĂĽpoteeklaen OĂś laenud

Hüpoteeklaen iseenesest tähendab laenu kinnisvara tagatisel. Igapäevases kõnes võib kuulda ka nimetust koduliising. Hüpoteeki vormistamine tähendab seda, et kui peaks juhtuma, et laenu võtnud inimene ei suuda laenu tasuda, võib laenuandja kasutada hüpoteegiga panditud kinnisasja, et rahuldada vastav maksenõue. Kinnisvaraks võib olla seejuures nii eramu, suvila kui ka korter. Hüpoteeklaen OÜ pakub laenu ka maa (kas siis elamumaa või metsamaa) tagatisel, kuid siis võivad nad laenutaotlust veidi ettevaatlikumalt käsitleda. Kuigi on ettevõtteid, kelle jaoks on sobilikuks tagatiseks ka näiteks mõni sõiduk, siis Hüpoteeklaen arvestab tagatisena üksnes kinnisvara või maad.

Olukorras kus antud kinnisvara või maalapp on juba pangale panditud, ei pea siiski meelt heitma. Alati tasub klienditeenindusega ühendust võtta ning oma olukorda tutvustada. See, kas saab laenu võtta, sõltub ka sellest, mis on tagatise reaalne turuväärtus ning mis on selle suhe juba võetud kohustustega ning ka hüpoteegi suurusega.

Ühte kinnisvara võib saada ka mitu korda tagatiseks seada!

Viimaseks variandiks on veel ka laenu ühelt laenuandjalt teisele ületoomine. Pisut peenema nimega kutsutakse seda laenude refinantseerimiseks. Kui tunned selle järgi vajadust, tasub kindlasti ühendust võtta ja uurida, mis oleksid reaalsed võimalused. Laenu refinantseerimine võib tähendada seda, et saad hoopis soodsamad tingimused, nii et pikas plaanis tasub see mõningane paberimajandus igal juhul ära.

Üheks populaarseks tooteks on ka väikelaenud. Nendest rääkides mõeldakse reeglina laenu, mille periood ei ületa paari aastat. Lisaks sellele, et laenuperiood on lühem, on ka laenusumma tunduvalt väiksem kui näiteks kodulaenu korral. Väikelaenu kasutatakse enamjaolt ka selleks, et katta pigem väiksemat sorti kulusid: arstiarvet, koolitus- ja õppemaksud, pisiremont, reis, pulmad jne.

Hypoteeklaen maksehäirega – kas see on võimalik?

Hüpoteeklaen OÜ jaoks ei tähenda maksehäire olemasolu seda, et enam ei saaks laenu anda. Erinevalt paljudest teistest laenuandjatest, vaatavad nad ka sõna „maksehäire“ taha, soovides teada saada, mis võis sellise olukorra tekitada ning laenu andmist kaalutakse samamoodi nagu olukorras kui maksehäiret ei ole.

Isegi kui soovid võtta laenu maksehäirega, pole vaja muretseda, et pead leppima kallima või riskantsema laenuga. Põhifaktorid on endiselt samad:

 • Laenuperiood on kuni 15 aastat
 • Laenusumma minimaalne suurus on 2000 eurot ja maksimaalne suurus võib olla kuni 60% tagatise turuväärtusest
 • Laenuraha saab kätte juba samal või siis järgmisel päeval

Reeglina ei soovitata maksehäirete esinemise korral laenu võtta. Soovitus on täitsa arusaadav, sest uisapäisa käitudes ning ilma hoolega kaalumata otsustades, võib lõpetada veelgi suuremas probleemide puntras. Samal ajal võib aga uus laen ka kasuks olla – kui uue laenu abil saab lahti eelnevatest laenudest ja tasutud kõik võlgnevused, oli kindlasti tegu hea otsusega.

Uus laen võib olla abiks, et varasemad maksehäired likvideerida.

Hüpoteeklaenud ja põhiinfo nende kohta

Kuigi hüpoteeklaene saab võtta erinevalt laenuandjatelt, tutvustame lähemalt millised on selle laenuliigi tingimused kui kasutada Hüpoteeklaen ettevõtte teenuseid:

 • Laenusumma: alates 2000 eurost kuni 75% tagatiseks antud vara reaalsest turuväärtusest
 • Laenuperiood: sõltub valitud laenust ja laenugraafikust. Pikaajalise annuiteetgraafikuga kuni 15 aastat. Tasudes laenuperioodi jooksul ĂĽksnes intressi ja laenusumma alles laenuperioodi lõpus, on laenuperioodi pikkuseks kuni 2 aastat.
 • Maksepuhkus: kuni 6 kuud
 • Ennetähtaegne tagastamine: võimalik nii osaliselt kui ka laenu täielikus mahus.
 • Intressimäär: sõltub tagatiseks pakutava vara reaalsest turuväärtusest (selle määravad omakorda ära tagatise seisukord, asukoht ja ĂĽleĂĽldine väärtus) ning taotleja igakuisest sissetulekust ja varasemast makseajaloost.
 • Tagatis: sobilik kinnisvara (korter, maja, majaosa, suvila, äripind) või maa, mis asub Eesti Vabariigis.
 • Laenuotsus: jõuab sinuni 1 ööpäeva jooksul pärast taotluse esitamist.
 • Laenu kättesaamine: kantakse sinu pangaarvele 1 ööpäeva jooksul, arvestades hĂĽpoteegilepingu sõlmimisest.